Kilka słów o nas

Z przyjemnością i z zaangażowaniem projektujemy wnętrza funkcjonalne, eleganckie i ponadczasowe.

Zasady projektowania wnętrz zależne są od tego jakie pomieszczenie przychodzi nam zaprojektować.

Czy jest ono duże, małe, czy jest to kuchnia, salon, czy dziecinny pokój ma to wszystko znaczenie. Aby projekt był zrównoważony i spójny nie można ominąć w nim odniesienia do architektury obiektu w którym projektujemy. Co więcej istotnym elementem projektu są preferencje użytkowników danego wnętrza. Projekt musi być użyteczny, praktyczny a przy tym kreatywny i ciekawy.

Co istotne projektant co do zasady projektuje wnętrza dla innych, stąd też musi brać pod uwagę preferencje swego klienta, odbiorcy. Bywa że jest to trudne, gdyż ma już swoją wizję którą forsuje, a jednocześnie musi ustalać pewne założenia z klientem.

400+

Gotowe projekty

300+

Zadowolonych klientów

Mniej znaczy więcej

Bez względu na styl w jakim wykonujemy projekt zasady projektowania pozostają niezmienne

Mniej znaczy więcej. Ilość dekoracji przyciągających uwagę, podobnie jak ilość kolorów użytych w pomieszczeniu, wzorów nie może być zbyt duża i przytłaczająca. Wszystko musi współgrać. Harmonijne dopasowanie mebli, elementów wystroju to wielka sztuka oparta na sztywnych zasadach. Przykładem może być procentowy udział kolorów. Zasady projektowania wnętrz stanowią, iż w jednym pomieszczeniu nie powinno występować więcej jak trzy kolory. Z czego jeden powinien pełnić rolę dominującą w sześćdziesięciu procentach. Drugi kolor to około trzydziestu procent, zaś trzeci to zaledwie dziesięć procent i powinien być to kolor występujący w akcentach kontrastowych.

Niektórzy mawiają że zasady są po to by je łamać.

Podział na strefy

Jednak w przełamywaniu schematów należy być ostrożnym gdyż łatwo można przedobrzyć i wszystko zepsuć. Największym zagrożeniem młodych projektantów jest przeładowanie projektów pomysłami, jak również ich tandetność poprzez amatorskie wykonanie lub użyte materiały. Jedną z zasad, których łamać nie można jest zasada stref. W każdym pomieszczeniu należy wydzielić strefy zgodne z ich funkcją. Jeśli jest to salon należy przestrzeń podzielić na strefę spotkań, zacisza oraz ciąg komunikacyjny. Należy też wydzielić punkt centralny w który zbiegają się oczy domowników z każdej strefy salonu.

Zasady projektowania i szczypta szaleństwa

Każdy projektant tworząc unikalny projekt powinien w nim zawrzeć coś nowego, kreatywnego, niepowtarzalnego. Co sprawi że efekt całości będzie dosłownie wow. Wielu projektantów ma swój charakterystyczny podpis w postaci określonych ozdób, faktur czy kolorów przemycanych do każdego projektu w mniej lub bardziej oczywisty i rzucający się w oczy sposób. Często projekt od projektanta wyróżnia właśnie to coś niezwykłego, wręcz szalonego, wychodzącego poza schemat a jednak doskonale współgrającego z resztą.

Scroll to Top