Lustro – jak wybrać odpowiednie zwierciadło?

Kupując lustro warto zwrócić uwagę na jego cechy użytkowe a nie tylko estetykę. Bardzo często wybieramy je na podstawie jego wyglądu, tymczasem lustro kryje w sobie wiele tajemnic. Można się zastanawiać czemu na rynku sprzedawane są zwierciadła o podobnych wymiarach w bardzo dużej rozbieżności cenowej. To właśnie tajemnica lustra. Mimo iż patrząc w jedno i drugie widzimy swoje odbicie to z czasem w tym tańszym zwierciadle zobaczyć możemy coś jeszcze lub też nie zobaczyć własnego odbicia.

w lustro Warto inwestować

Bez wątpienia, chcąc by lustro służyło nam długo warto jest zainwestować w jakość. Ponieważ dobrej jakości nie tylko nie pęknie, nie stłucze się szybko, ale również będzie się łatwo czyścić i mienić w promieniach słońca a nasze odbicie zawsze w nim będzie wyraźne.

Niestety tanie lustra mają skłonność do pojawiania się plam, przebarwień, tłustych ognisk rozmazujących obraz itp. Ponadto na lustrze może pojawić się oznaka rdzy. Powłoka zacznie się łuszczyć i odchodzić a krawędzie czernieć. Pewnym rozwiązaniem co do wyboru jakości lustra od strony technicznej jest zamówienie lustra na wymiar. Wówczas dokładnie wiemy jaki otrzymamy produkt. W przypadku półek sklepowych rzadko otrzymujemy z produktem specyfikację zwierciadła poza jego wymiarami.

Wpasowane w przestrzeń

Mając do zagospodarowania nietypowo małą lub dużą, bądź unikalną kształtem przestrzeń może być nam trudno kupić gotowe lustro wprost z oferty sklepu. Dlatego w takim przypadku wygodnym i rozsądnym rozwiązaniem jest zamówienie na wymiar. Kiedy zdecydować możemy co do milimetra jak duże ma być zwierciadło. Zamawiając usługę na wymiar mamy możliwość zdecydować o tym jak finalnie lustro ma być wykończone, czy oprawione, zdobione itp. Technicznych opcji jest bardzo wiele na urozmaicenie lustra. Co za tym idzie warto jest skorzystać z różnorodnych możliwości i nadania zwierciadłu oryginalnego charakteru.

Polecamy: Projektowanie wnętrz Czechowice-Dziedzice

Unikalne lustro

Czy nasze zwierciadło może być wyjątkowe? Owszem, mimo, iż wydaje się to trudne, to jednak może mieć wyjątkowy urok. W dużej mierze uroku nabiera dzięki umieszczeniu w konkretnej przestrzeni, otoczone poszczególnymi przedmiotami, wkomponowane w glazurę itp. Coraz częściej lustro jest wklejane w glazurę lub zabudowywane. Dzięki możliwości wykonania lustra na wymiar można wkleić lustro w każdą przestrzeń. Wraz z modą na odnawianie mebli również lustra stały się popularnym materiałem używanym do nadania meblom drugiego życia. Niewielkie lustrzane szkiełka świetnie wpisują w się styl glamour i nie tylko. Lustra w kredensach czy na frontach komód to hit wnętrzarski ostatnich lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top