Nowoczesne kuchnie ze szkła

Żeby kuchnia była nowoczesna nie wystarczy wyposażyć ją w modną zabudowę mebli i sprzęt AGD. Istotne znaczenie mają elementy wykończeniowe, dodatki. Wśród nich kluczową role pełnią blaty robocze oraz panele między szafkami. Te ostatnie coraz częściej wykonane są ze szkła, a rzadziej z glazury, która przez lata dominowała w kuchni.

Dekoracje w kuchni

Nowoczesne kuchnie w branżowych magazynach wydawać się mogą monotonne i podobne sobie. Dlatego minimalizm w zakresie konstrukcji mebli i sprzętów w zabudowie warto przełamać ciekawą dekoracją taką jak szklany panel ścienny podszafkowy. Wybierając kontrastujący z meblami panel lub też wzór korespondujący z dodatkami kuchennymi można doskonale przyozdobić kuchnię nie wykraczając poza minimalizm.

Nowoczesne kuchnie ze szkła

Planując wyposażyć kuchnię w szklane elementy trzeba dobrze przemyśleć ten wybór. W kuchni spędzamy wiele czasu a co za tym idzie powinno być nam wygodnie gotować, spożywać posiłki itd. Gotując zwykle robimy wokół siebie sporo bałaganu wymagającego posprzątania. Niewątpliwie blaty i przestrzenie między szafkami są narażone na oddziaływanie tłuszczu, pary ale też wody. Niestety na szkle widać wszelkie plamy i zachlapania. Na szczęście dobierając odpowiednio rodzaj szkła można oszczędzić sobie nieustannego sprzątania. Aby łatwo było utrzymać w czystości szklane panele do kuchni kluczowa jest ich gładka powierzchnia.

Polecamy: Jak wybrać odpowiednie zwierciadło?

Szklane panele na zamówienie

Szklane panele do kuchni dostępne są na wymiar pod zamówienie klienta. Ponadto poza szeroką gamą grafik stanowiących nadruki na szkle można zaprojektować własny wzór wedle indywidualnego pomysłu. Panele mogą prezentować zarówno abstrakcyjne wzory, jak też grafiki typowo kuchenne z owocami, czy też ziołami. Panele szklane wcale nie muszą być wzorzyste ani kolorowe. Popularne i niezwykle neutralne są panele ze szkła mlecznego, bądź też cieniowane kolorowe. Im mniejsza powierzchnia do zastosowania panelu tym trudniej jest stosować wzory. Należy bezwzględnie pamiętać, aby panele szklane nie zlewały się kolorystycznie z kolorem mebli. Gdy decydujemy się na białe meble, nie powinniśmy wybierać białych, mlecznych paneli a takie, które będą kontrastować z zabudową meblową.

Oświetlenie paneli szklanych

Bez wątpienia aby dostrzec piękno szkła należy je odpowiednio podświetlić. Szklane panele w kuchni powinny być doświetlone diodami punktowymi lub też listwami świetlnymi, które można schować estetycznie pod szafkami kuchennymi i we wnękach kuchennych. Wówczas panele szklane prezentować się będą doskonale tak w świetle dziennym jak i w nocy, kiedy włączymy ich podświetlenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top