Czym się kierować wybierając projekt łazienki

Projekt łazienki powinien być funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. Z pozoru efekt ten można uzyskać bez wysiłku, bazując na inspiracjach modowych trendów jak i na oczekiwaniach użytkowych przyszłych właścicieli. Domowników korzystających z łazienki. W rzeczywistości nie zawsze wszystko jest tak banalne.

Trudności projektowe

Rozmieszczenie sprzętów jakie są typowe dla wnętrza łazienki nie jest takie oczywiste na jakie wygląda. Przekona się o tym każdy komu przyjdzie zaplanować wystrój łazienki. Oczywiście czym innym jest projektowanie wnętrz łazienki już z gotowymi przyłączami, instalacjami a często i wykonanym białym montażem. A czym innym stworzenie projektu od zera na bazie wymiarów pomieszczenia i uwarunkowań technicznych. Co jest trudniejsze? Odpowiedź nie jest jednoznaczna bowiem i jedno i drugie zadanie może być nie lada wyzwaniem dla architekta wnętrz. W pierwszym przypadku ilość ograniczeń i brak możliwości zmiany ustawienia wanny, czy kabiny prysznicowej może determinować określony wystrój. W drugim zaś przypadku wielość możliwości generuje brak zdecydowania. Mimo wszystko wolna ręka przy doprecyzowaniu rozmieszczenia toalety, umywalki, prysznica to zdecydowanie bardziej komfortowe zlecenie.

Na miarę potrzeb

Prócz mody warto kierować się w urządzaniu wnętrza wygodą użytkowania. Projektowanie wnętrz na zlecenie powinno uwzględniać zwyczaje i komfort przyszłych użytkowników. Często to kompromis pomiędzy własną wizją artystyczną, możliwościami technicznymi oraz oczekiwaniami klienta. Jeżeli klient nie posiada żadnych pomysłów, sugestii ani też nie narzuca żadnych ram wobec projektu wówczas warto stworzyć co najmniej kilka propozycji do wyboru. I przedyskutować projekt łazienki z klientem zanim zamkniemy projekt jako gotowy.

Polecamy: Ekologiczne projekty wnętrz.

Nietuzinkowy projekt łazienki

Dzięki dopracowaniu projektu z uwzględnieniem indywidualnych wskazówek, drobiazgów, projekt łazienki zyskuje oryginalności, niepowtarzalności. Nawet gdy z pozoru prezentuje się banalnie, podobnie do wielu. Nietuzinkowa łazienka zapewnia użytkownikom funkcjonalność a także zadowolenie z nietypowego wystroju, który nie musi odbiegać od standardów. Często wystarczy gra dodatkami, kolorem drobiazgów by podkreślić charakter wnętrza. Bywa, iż sam kształt pomieszczenia, podział stref toalety i kąpielowej robi wrażenie i nie potrzeba łazienki niczym więcej dekorować, upiększać. Zdecydowane akcenty kolorystyczne, jak również styl w jakim utrzymane zostają umywalka, meble łazienkowe, czy kabina prysznicowa nadają wnętrzu określonego tonu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top